Armada Battle!

Genel

3 Mayıs 2018

Salih Selim Belek tarafından geliştirilen %100 Türk yapımı online deniz savaşı oyunu Armada Battle ile okyanusların korkulu rüyası olmaya hazır olun!

Offline’dan çok online oyun severler her geçen gün artıyor ve bu oyunlardan birisi de Armada Battle olmuş durumda oyun aslında türk mantığıyla “Gemi batırma oyunu” olarak tanımlansa da öyle değil gibi. En azından bana göre. Oyunu fazla oynama fırsatı bulamadım hem betada hemde alpha aşamasında (aslında bu makaleyi yazmadan önce bir daha girdim gelişmelere bakmak için. ) her geçen gün daha fazla gelişiyor gibi. Bir kaç sorunu fark ettim ama bu oyunu oynamama ve tabi sizlerin oynamasına engel olacak sorun değil ve zamanla bu sorunların çözüleceğinden eminim.

Oyuna küçük bir filika ile başlayıp düşmanların gemilerini batırarak ve tabi ki deniz canavarlarını öldürerek deneyim puanı yani oyuncu tabiri ile xp, altın ve ganimetler kazanıp yeni ve daha güçlü gemiler satın alarak geminizdeki topları ve çeşit çeşit aksesuarlarla geminizi geliştirebilir diğer korsan gemileri batırarak sıralamada yükselebilirsiniz. Tabi haritada ki sandıkları toplamayı unutmuyoruz. Haritada bazı bölgelerde sandıklar mevcut bu sandıklardan elmaslar kazanabilir ve kazandığınız elmasları oyun içindeki özel ekipmanlar için kullanabilirsiniz. Bu yolculukta unutmamanız gereken bir şey var! Korsan gemileri batırayım derken denizin dibini boylamamaya dikkat edin.

Armada Battle birden fazla dil(Türkçe,İngilizce,Fransızca, Almanca,İspanyolca ve Çince) seçeneğiyle oldukça hoş vakit geçirtiyor.

Ve şunuda bilmeniz gerekiyor; Salih Selim Belek Armada Battle’dan elde edilen gelirin bir kısmı kimsesiz çocuklar vakfındaki kimsesiz çocuklara bağışlamayı hedefliyor.

Oyunu oynamak için www.armadabattle.com adresini ziyaret edebilirsiniz.