CyberPanel Kurulumu

Nedir bu CyberPanel ?

CyberPanel tamamen Open Source(Açık kaynak) olan ücretsiz bir web paneldir. Rakiplerinden en büyük farkı LiteSpeed tarafından geliştirilen ve ücretsiz olan OpenLiteSpeed’i destekleyen tek web panel olmasıdır.  CyberPanel yüksek perfomansı ile rakiplerinden bir adım önde olan bir hosting panelidir.

CyberPanel için gereken minimum sistem gereksinimleri

  • Centos 7.x
  • Python 2.7.x
  • Minimum 512 MB ram
  • 10 gb disk alanı

CyberPanel Kurulumu

Eğer ki sistemini yukarıdaki minimum sistem gereksinimlerini karşılıyorsa kuruluma geçebilirsiniz.

CyberPanel kurmak için Centos 7 olan sunucumuza root girişi yapıp aşağıdaki komutu yapıştırıp entera basmanız yeterli olacaktır.

sh <(curl https://cyberpanel.net/install.sh || wget -O - https://cyberpanel.net/install.sh)

Kurulum sisteminize göre uzun veya kısa sürebilir. Kurulum tamamlandıktan sonra size giriş bilgilerini verecektir.

Panele giriş yapmak isterseniz https://ipadresiniz.com:8090 adresinden giriş yapabilirsiniz. Giriş yaparken Türkçe dil seçeneğini kullanabilirsiniz. Kurulum tamamlandıktan sonra oluşturulan default kullanıcı adı “admin” şifresi ise “1234567” olacaktır.

OpenLiteSpeed Admin Şifresi Oluşturma

CyberPanel kurulumunu tamamladıktan sonra OpenLiteSpeed şifresini oluşturmanız gerekmekte. Şifreyi oluşturmak öncelikle SSH ile bağlanın ve ardından sırasıyla aşağıdaki komutları yazın.

cd /usr/local/lsws/admin/misc/
./admpass.sh

OpenLiteSpeed şifresini oluşturduktan sonra OpenLiteSpeed paneline girmek istiyorsanız https://ipadresiniz.com:7080 adresini kullanabilirsiniz.

CyberPanel 503 Hatası

CyberPanel kurulduktan sonra 503 hatası verebiliyor bununda asıl sebebi centos kurulumunda en seçilmemesi. Ama bu durum için çözüm var bu durumda yapmanız gereken tek şey SSH bağlandıktan sonra aşağıdaki komutları sırasıyla yazmaktır.

systemctl status gunicorn.socket
systemctl start gunicorn.socket

Günlerdir kendim geçmek istiyorum planlıyorum ama reseller tarafı sağlıklı çalışmadığından kararsız kalıyorum. Tam diyorum ulen geçeyim nolcak çözerim çıkarım işin içinden yazılımcı adamım nolcak ama işte bi yandan proje çokluğu var bi sorunu çözeyim derken uzarsa iş yanarım.

You may also like...