I Am Mother Netflix Filmi

Sıcaktan son birkaç gündür uyuyamıyorum bugünde tam böyle biraz daldım derken yine uyandım geçtim bilgisayarın başına netflixde ne var diye bakarken geçen fragmanını gördüğüm I Am Mother filmini gördüm dedim iyi güzel robotlu filmleri severim izliyim dedim.

Filmi yorumlamaya geçmeden önce konusuna bakalım;

Film, Mother tarafından yetiştirilen yeni nesil insanlardan biri olan bir genç kızı hikayesinin odağına alıyor. Dünya artık eskisi gibi değildir. İnsan ırkına dair hiçbir iz dünya üzerinde kalmamıştır. Genç kızın bulunduğu yere yaralı bir yabancı gelir. Kadın, Mother ile genç kızın arasındaki ilişkiyi bozacaktır. Çünkü dünya ile ilgili genç kıza söylenmeyen haberler getirmiştir. Dış dünya Daughter’a söylendiği gibi bir yer değildir ve her şeyi öğrenmesi gerekmektedir. Ancak Mother, bunu engellemek için elinden geleni yapacaktır.

Filmin ortalarına doğru çok iyi gitti kötü değildi ama aşırı derece de sakin bir filmdi. Başroldeki kızımızın bir adı yok, içeri giren yabancının da adı yok. Film çok fazla soru işareti bıraktı kafamda. Robot yani Mother tek bir embriyoyu yani başroldeki kızımızı büyütüyor önce geliştiriyor bilgili hale getiriyor testler yapıyor ama neden tek bir tane? Bütün insan ırkını öldürmüş 1 tane kişi hayatta kalmış ki oda ölüyor zaten. E peki bu kızımız sürekli oradan embriyo ile kendine aile mi kuracak? O kadar çok embriyolar nerden geldi? Robotlar dünyanın anasını ağlatmış bu kızın oradaki yemek kaynağı biterse ne olacak? Kaç kişiye yetecek ulen o kaynak.

Filmin sonunda aklıma I, Robot filmi geldi orda da yapay zeka insanlığı öldürüp kontrol etmek istiyordu. Bu filmde ise yine bir *ANA BEYİN* bütün robotları yönetiyor. Güzel filmdi ama çok iyiydi şahaneydi kesin izleyin diyebileceğim bir film değildi.

Film daha çok sıkılıp vakit geçirmek istediğiniz zaman izlenicek bir türde. Film olarak değilde dizi olarak yapsalar birazda detay ekleseler daha güzel olabilir aslında. Bu arada fragmanın aksiyonlu gösterdiğine bakmayın 5 dakika falan belki aksiyon var o kadar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir