[Tavsiye] AngularJS Öğrenin!

PHP’den sıkılıp AngularJS’e girişeyim dedim bir kaç ay AngularJS 1 ve 2 sürümlerinin eğitimlerine baktım bir iki ufak proje yaptım o zamandan bu zamana kadar 1 yıl geçmiştir heralde. Şimdi tekrardan bakayım dedim ve ciddi anlamda çok büyük fark var. AngularJS 6 çıkmış ve yenilikleri görünce 1’i tuşlu ve antenli telefon 6’yı ise Iphone olarak düşünün. Oldukça fark var ve kodlamayı ciddi anlamda kolaylaştıran bir framework olmuş. Eğer javascript derslerine başlayacak olan varsa “BENCE” javascript derslerine değil de AngularJS derslerine baksın. Benim her zaman söylediğim bir şey var bunu benden php dersi almak isteyenler çok iyi bilir önce Algoritma. Algoritma öğrendikten sonra hangi dil olursa olsun çözmeniz çok rahat olur.

Programlama derslerinin hepsinde ekrana yazı yazmak için, bir şart oluşturmak için ve döngü oluşturmak için vs. kodlar bulunur. Bunların kullanımı genelde aynıdır ama değişikte olsa mantığı aynı. AngularJS öğrenmeye başlarsanız Angular dışında NodeJS’de öğrenirsiniz. NodeJS’de eğer veritabanı işlemleri yapmaya başlarsanız tabi ki SQL’de. Önemli olan bir yerden başlamak hiç bilginiz yok mu? HTML & CSS derslerine başlayıp düzgün bir kaç tasarım çıkartıp mantığı anladıktan sonra AngularJS’e başlayın. Gelişen framework’leri takip edin ve kullanmayacak olsanız da inceleyin. PDO’dan nefret eden ve kullanmayan ben yardım mesajları aldığımdan veya işlerden dolayı mecbur kullanmak zorunda kalıyorum. Her ne olursa olsun az da olsa bilginiz olması her zaman iyidir. Şimdi lazım olmasa ilerde elbet lazım olacak bunlar.

Şimdilik videolu olarak AngularJS derslerini izliyorum öğrendikten sonra burada eğitim makaleleri yazmayı planlıyorum tabii vakit bulabilirsem.